Készítsünk a lakásunk bejárati ajtajára néhány fenyőágból, tavalyi karácsonyfadísszel, arany vagy ezüst boával ünnepi díszt.
Készítsünk listát a teendőkről. Az még jobb, ha beosztjuk, melyik nap mit kell belőle elvégezni, mert így megelőzhetjük a kapkodást.
Küldjünk képeslapot a barátainknak. Nagy örömet okoz, ha a gyerekek vagy az unokák festik, rajzolják, mintázzák.
Legyen gyertya mindenütt! Ez fokozza a karácsony hangulatát.
Hangulatos adventi és karácsonyi fényt varázsolhatunk, ha félig töltjük tiszta homokkal színes üvegvázánkat és abban gyújtjuk meg a tea-mécsest.
Sokan szeretik, ha a fenyőfa nem sokféle, hanem csak 2-3 színű díszekkel van tele. Nagyon szép az arany és a sárga, a csupa kék dísz, de az arany és a lila együtt is hatásos. A csupa piros dísz és gyertya is jól mutat a zöld fán.
Ha friss a fenyő, állítsuk olyan talpra, amelybe vizet is önthetünk. Valamennyit képes felszívni, de az is tartósabbá teszi, hogy párolog a fenyőtartóból a víz. Nedves homokba is állíthatjuk a fát.
Ha nem tudunk olyan vágáslapot fűrészelni a fenyőfa szára végére, amelyen vizet tudna felszívni, akkor parafinnal vagy viasszal "zárjuk le" a vágásfelületet.
Tegyünk kis tálkába fahéjat, az egész lakás illatos lesz.
Ha Ön vagy a család anyagi gondokkal küzd, megbeszélhetik, hogy az idén mindenki maga készítette ajándékot ad.
Ha haragudtunk valakire, s nem tudjuk ki kezdje a békülést, akkor kezdjük mi. Kívánjunk boldog ünnepet, s nekünk is az lesz!
Ha egyedül él és fél, hogy "magányos" lesz az ünnepe, akkor érdeklődjön, hol lesz klub-est, kinek
telefonálhat, kivel beszélgethet, jelölje ki a tévéműsorból, mit nézne meg, mit hallgatna meg a rádióban. Készítsen elő egy jó könyvet és egyen közben süteményt, s gyújtson meg egy gyertyát.
Ha több nap is vendégeskedünk, vigyünk magunkkal élelmiszert, vagy ajánljuk fel, hogy egyik nap
elkészíti az ebédet, vacsorát.
|